Kim jest „opiekunka osób starszych”? – Praca jako opiekunka w Niemczech | Kontarmed
logo
 • stanowisko opiekunki
 • tel/fax
  58 321 79 99
 • mobile:
  501 848 964
  • 02 MAR 16
  • 0
  Kim jest „opiekunka osób starszych”?

  Kim jest „opiekunka osób starszych”?

  Często zadajemy sobie pytanie, kim jest opiekunka osób starszych?

  Zawód, który na przełomie ostatnich kilku lat jest jednym z najmodniejszych trendów wyjazdowych i migracyjnych. Kto może  zostać opiekunką osób starszych? Jakie cechy należy posiadać oraz jakie kompetencje i kwalifikacje, aby predestynować na to stanowisko? Czasami wydaje nam się, że to taki prosty i wręcz niewymagający zawód… A jak jest naprawdę? Obalamy mity pracy jako opiekunki osób starszych i przedstawiamy prawdziwą drogę do tego, aby stać się profesjonalną i z prawdziwego zdarzenia Opiekunką Osób Starszych.

  Aby zostać dobrym opiekunem osób starszych nie należy podejmować zbyt pochopnych decyzji, należy zrobić sobie rachunek swoich możliwości i umiejętności oraz zadać sobie pytanie, dlaczego chce zostać opiekunem? opiekunką? Co mną kieruje? co za tym przemawia? ale również należy wziąć pod uwagę mocne i słabe strony tego zawodu. Bowiem pamiętajmy.  Zawód opiekunki osób starszych jak każdy inny posiada swoje mocne i słabe strony, i wcale nie jest to łatwy zawód. Jest to raczej, albo i na pewno bardzo odpowiedzialny zawód, który wymaga od nas nie lada odpowiedzialności i zaangażowania.

  Dla chętnych osób podpowiadamy jak należy się przygotować pod względem kompetencji „twardych” oraz, wg nas wcale nie mniej ważnych, jeśli nawet nie ważniejszych, kompetencji tzw. „miękkich” do tego zawodu, bowiem jeśli ktoś planuje na lata się czy to przekwalifikować czy to poszerzyć swoją wiedzę, warto przeczytać ten artykuł.

  Aby zostać opiekunem osób starszych należy przygotować się pod względem edukacyjnym, najlepiej jest ukończyć roczną lub dwuletnią szkołę policealną- dziś jest bardzo szeroka oferta na rynku edukacyjnym, wiele placówek oświatowych, zarówno publicznych jak i niepublicznych oferuje takie kierunki, jak:

  1. Opiekun osoby starszej
  2. Opiekun medyczny
  3. Asystent osoby niepełnosprawnej i niesamodzielnej

   Każdy z tych kierunków posiada zarówno część teoretyczną, jak również w tym zawodzie szalenie istotną część praktyczną (należy wybierać placówki, które mają dużo godzin praktycznych, praktyki powinny się obywać w placówkach również publicznych, hospicjach, Domach Pomocy Społecznej czy szpitalach). Ważne jest, aby poza wiedzą teoretyczną absolwent szkoły zapoznał się z praktyką „na żywo”.

  Poza szkołą oraz doświadczeniem i praktyką bardzo ważne jest posiadanie odpowiednich cech, które pozwolą Państwu na wykonywanie tego zawodu. Mamy na myśli tu takie cechy jak cierpliwość, empatia, sumienność oraz chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Tak na prawdę, myślę, że mówiąc w wielkim telegraficznym skrócie należy się kierować sercem. I to jest klu pytania, kim jest dobra opiekunka osób starszych. I tego Wam życzymy i takich opiekunek sobie życzymy 🙂 Zatem do dzieła.

  - →

Photostream

Contact Form Powered By : XYZScripts.com